Tāpēc, plānojot pārcelšanos, noteikti sevi pieķersi pie domas – ko darīt ar lielajām mēbelēm? Kā tās visdrošāk pārvietot no vecās uz jauno māju, kā izvairīties no bojājumiem un traumām, ceļot vai nesot smagus priekšmetus, kā vislabāk mēbeles novietot mašīnā un nodrošināt to drošību transportēšanas laikā, kā tos vislabāk izņemt no mašīnas kaut vai bez vismazākās skrambiņas? Vienīgais veids, kā sasniegt šādu scenāriju, ir mēbeles izjaukt vecajās mājās un salikt no jauna – jaunajās.
Šo procesu vari darīt pats vai uzticēt to profesionāliem pakalpojuma sniedzējiem.
Pārceļoties nākas izdomāt par katru vienību – vai to pārvest vienā veselumā vai labāk izjaukt vairākās daļās. Abām šīm iespējām ir savi plusi un mīnusi. Pārvietojot mēbeles vienā veselumā, neizjaucot, ietaupīs daudz laika un iespējams arī izaicinājumus, kad būs jāsaliek tās atpakaļ. Izjaucot mēbeles, tās būs vieglāk iepakot un pārnēsāt, kā arī samazinās risku, ka ar tām varētu kas notikt. Neskatoties uz šo dillemu, dažas mēbeles tiek gandrīz vienmēr izjauktas pirms pārcelšanās, lai nodrošinātu maksimālu drošību un efektivitāti.
Gultas (it īpaši divguļamās – lielās) ir sarežģītāk manevrējamas caur šaurām kāpņu telpām, smalku, vītņveida pakāpienu trepēm, zemiem griestiem un sablīvētām telpām. Taču, tās ir salīdzinoši viegli izjaukt un salikt – vairākums gultu sastāv no vienkārša koka vai metāla rāmja, restēm un matraci uz tām. Restes un rāmis ir savienots ar skrūvēm vai stiprinājumiem. Divstāvīgās gultas un tās, kurām apakšā ir atvilktnes, ir nedaudz sarežģītāka konstrukcija, kas prasa nedaudz vairāk laika. Vari izjaukt pats vienkāršu gultu, bet sarežģītākas konstrukcijas silti iesakām atstāt profesionāļu ziņā, kuriem tā ir daļa no ikdienas.
Tas ir pavisam neiespējami pārvietot sienu skapīšus no punkta A uz punktu B neizjauktā veidā. Sienas skapji un plaukti parasti tiek piestirpināti ar tādām metodēm, kas nav uzreiz redzama nepieredzējušai acij. To demontēšana ir sarežģīts un riskants process, kuru nevajadzētu mēģināt bez iepriekšējas pieredzes vai piemērotiem darba rīkiem. Šādas mēbeles tiek izjauktas pretējā veidā kā montāža, tāpēc šo darbu labāk gan ir uzticēt profesionāļiem.
Grāmatu un citus plauktus izjaukt ir daudz vienkāršāk. Ja plaukts ir ielikts, tad to vienkārši var izņemt un iepakot atsevišķi. Ja tas ir piestiprināts klāt pie paša skapja, tad nāksies atskrūvēt visus tā stiprinājumus. Tieši tāpat kā ar gultu, plaukta koka rāmi demontēt ir pavisam vienkārši. Svarīgi ir atcerēties nepazaudēt skrūves un stprinājumus. Vislabāk tos ielikt atsevišķā kastē ar uzrakstu – detaļas no gultas, skapja vai kādas citas mēbeles. Kā arī svarīgi ir šīs detaļas no katras mēbeles ielikt atsevišķā iepakojumā, lai pilnībā visas skrūves un stiprinājumi nesajuktu kopā.
Drēbju skapji un garderobes ir pietiekami lielas un smagas mēbeles, tāpēc ļoti retos gadījumos, kad tie tiek pārvadāti vienā veselumā. Pat tad, ja drēbju skapis ir salīdzinoši mazs, jebkura atvilktne, plaukts vai citi piestirinātie elementi pirmkārt tiks atvienoti no skapja un pārvadāti atsevišķi. Arī skapja durvis reizēm tiek atvienotas no paša skapja, īpaši gadījumos, ja tās ir stikla vai kāda cita trausla materiāla durvis. Tās tiek atsevišķi ietītas papīra burbulī un segās, kas īpaši paredzētas priekš pārcelšanās procesa.
Ne tikai galdi, bet arī trenežieri, dažādi sporta ekipējumi un citas liela apjoma mēbeles arī tiek pārvadātas izjaukta veidā, kas ir daudz efektīvāks variants.
Lai arī ikviens pārcelšanās uzņēmums piedāvā mēbeļu montāžas un demontāžas pakalpojumus, ir gadījumi, kad pakalpojuma sniedzēji var atteikties no tā veikšanas. Lielākā daļa atteiksies no ļoti antīku, retu mēbeļu, biljarda galdu demontāžas, montāžas, kā arī tās mēbeles, kuras ir salīmētas vai sanaglotas kopā. Ja tomēr tādas mēbeles ir, vienmēr labāk pirms pašas pārcelšanās ir uzaicināt pakalpojuma sniedzējus, lai viņi var sagatavoties, un nepieciešamības gadījumā piesaistīt citus profesionāļus, ārpakalpojuma sniedzējus, ar kuriem jau ir iepriekšēja sadarbība.
Kad Tavas mantas tiks piegātas jaunajā dzīvesvietā, pārvadātāji samontēs sākotnējā stāvoklī tās mēbeles, kuras viņi paši punktā A būs demontējuši. Paturi prātā, ka mēbeles var neizskatīties tieši tāpat kā izskatījās vecajā mājā – piemēram, ja jaunā grīda nav īsti vienā līmenī vai siena nav izcili taisna.. tas viss ietekmē mēbeļu stāvokli (var būt maza sprauga, vai sajūta, ka skapītis visu laiku ir nedaudz uz augšu, utt). Atceries, ka tas nav tāpēc, ka pārvadātāji ir nepareizi salikuši mēbeles, bet gan tāpēc, ka jaunās ēkas konstrukcijā ir kādas īpatnības!
Pakalpojuma sniedzēja profesionalitāti nenosaka mēbeļu izjaukšana līdz pēdējai skrūvei, bet gan mēbeļu izjaukšana tieši tik daudz, cik tas ir nepieciešams drošai un ērtai pārvešanai. Atceries, ikreiz mēbeles izjaucot un saliekot, to konstrukcija zaudē savu stiprumu.
Vai esi jau nonācis līdz secinājumiem? Ko darīsi ar savām lielajām mēbelēm, kad pārcelsies? Uztici gan lielās un smagās lietas, gan mazās un trauslās profesionāļiem, tas viennozīmīgi atvieglos un padarīs tavu pārcelšanos daudz izbaudāmāku!
Ja nepieciešams, droši sazinies ar mums.
FF Int' Movers : Mēs pārceļamies katru dienu un zinām, kā to izdarīt vislabāk!
Radušies vēl kādi jautājumi? Sazinieties ar mums, un mēs Jums palīdzēsim!